مخزن پلی اتیلن سه لایه بهترین انتخاب برای مخزن آب در تهران

مخزن آب پلی اتیلن در تهران

مخزن پلی اتیلن در تهران مدت هاست به عنوان انتخاب اول مشتریان برای ذخیره آب شرب تبدیل شده است. علت آن هم مزایای مخازن پلی اتیلنی نسبت به مخازن فلزی ، فایبرگلاس ، بتونی و … است.

البته برای اینکه مخازن پلی اتیلنی مناسب ذخیره سازی آب شرب بشوند باید یکسری موارد که در ذیل آورده شده اند در تولید آنها رعایت شود:

  • پلی اتیلن درجه یک و فود گرید
  • لایه محافظ در برابر نفوذ نور خورشید
  • جلوگیری از رشد جلبک و باکتری
  • لایه محافظ در برابر اشعه یو وی خورشید

عدم استفاده از پلی اتیلن درجه یک و استفاده از مواد اولیه بازیافتی به عنوان مخزن آب کاملاً غیر بهداشتی بوده و مناسب ذخیره سازی آب شرب نمی باشد.

همچنین عدم استفاده از لایه محافظ در برابر نفوذ نور خورشید امکان رشد جلبک در مخزن پر از آب  را فراهم می سازد. جلبک های مرده حین تجزیه به وسیله باکتری های بی هوازی، بوی بدی را در آب متصاعد می سازند. این مسئله به آب طعم و بوی نا مطبوعی می دهد.

به دلیل مشکل فوق، معمولاً در مخازن پلی اتیلنی مخصوص آب شرب از لایه ای تیره رنگ برای جلوگیری از نفوذ نور خورشید استفاده می شود.به این ترتیب جلبکها بدون حضور نور خورشید شانسی برای رشد و تکثیر پیدا نمی کنند.

لازم به ذکر است که حتی نورهای منتشر شده از دیگر منابع نوری همچون لامپ ها نیز در طولانی مدت باعث رشد جلبک می شوند از اینرو نیاز به استفده از مخازن مقاوم در برابر نفوز نور خواهد بود.

مخازن سه لایه شرکت پلاستونیک کاملا ضد جلبک هستند و در مناطقی مانند شهر تهران و شمال کشور برای حذف جلبک نیاز به اضافه کردن لایه دیگری نیست.

در مناطق بسیار گرمسیر و سردسیر به جای عایق پیچ ساختن مخزن می توانید از مخازن چهارلایه فوم دار پلاسنونیک استفاده کنید. در مناطق جنوبی کشور در صورتی که نیاز به اضافه کردن لایه کمکی برای فیلتر بیشتر نور خورشید باشد می توانید از مخازن چهارلایه پلاستونیک استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *