مخزن ۱۵۰۰۰ لیتری پلی اتیلنی | ابعاد و مشخصات تانکر پانزده هزار

مخزن 15000 لیتری عمودی سه لایه

معرفی تانکر ۱۵۰۰۰ لیتری پلاستیکی ضد جلبک و آنتی باکتریال پلاستونیک

مخزن ۱۵۰۰۰ لیتری سه لایه پلاستونیک از مواد اولیه  و بصورت بهداشتی  تولید می شوند این مخازن از پلی اتیلن ۳۸۴۰ ( گرید بهداشتی ) تولید می شوند دارای گواهی سیب سلامت از سازمان غذا و دارو بوده و انواع گواهینامه های داخلی و خارجی را دارا می باشند. مخزن آب ۱۵۰۰۰ لیتری جز خانواده مخازن حجیم محسوب می شود. مخزن شش هزار لیتری بصورت عمودی (ایستاده) تولید می شوند در ادامه ابعاد تانکر پانزده هزار لیتری به همراه مشخصات آن شرح داده می شود.

ابعاد مخازن ۱۵۰۰۰ لیتری عمودی (ایستاده) بر حسب سانتیمتر

نوع مخزن  طول (cm) عرض (cm) ارتفاع (cm)
مخزن پلی اتیلن ۱۵۰۰۰ لیتری عمودی ( ایستاده ) *** ۲۵۵ ۳۲۵

 

 

 

جنس همه ی این مخازن از پلی اتیلن ۳۸۴۰ ( گرید بهداشتی ) و بصورت تک لایه ، سه لایه و تقویت شده تولید می شوند.

خصوصیات مخزن پلی اتیلن ۱۵۰۰۰ لیتری عمودی  :

 • مقاوم در برابر گرمای هوا و مناسب برای مناطق گرمسیر و تحمل دمای آب و سیال تا ۵۵ درجه سانتی گراد
 • مقاوم در برابر سرما و مناطق سرد سیر کوهستانی
 • دارای لایه محافظ در برابر اشعه UV آفتاب می باشند
 • بصورت سه لایه، ضد جلبک و آنتی باکتریال بهداشتی تولید می شوند.
 • امکان ارسال رایگان از طریق دفاتر باربری به سراسر کشور
 • دارای پروانه بهداشتی از سازمان غذا و دارو و نشان استاندارد
 • امکان ارسال تا درب آدرس مشتری با ارسال مستقیم یا تحویل درب دفاتر نمایندگی
 • امکان نصب کلیه اتصالات ( از جنس برنجی، پلی اتیلنی، استیل و کامپوزیت )، شناور و شیر قبل از ارسال وجود دارد.
 • گارانتی تعویض ۵ ساله و ۱۰ سال خدمات پس از فروش
 • مخازن تقویت شده را می توان برای ذخیره سازی انواع اسید ها استفاده نمود که از این رو به این نوع تانکر ها مخزن اسید نیز گفته می شود.

مخزن ۱۵۰۰۰ لیتری عمودی :

تانکر ۱۵۰۰۰ لیتری عمودی به شکل استوانه ایستاده می باشد که این نوع تانکر ها معروف به مخازن ایستاده می باشند. تانکر ۱۵۰۰۰ لیتری عمودی از نظر تعداد لایه ها به دو توع مخزن تک جداره یا تک لایه ( بی رنگ )  و مخازن چند لایه  تقسیم می شود. مخازن چند  لایه عمدتا به صورت سه لایه تولید می شوند و  به دلیل وجود یک لایه مشکی امکان نفوذ نور آفتاب به داخل  این تانکرهای آب وجود ندارد در نتیجه شرایط برای رشد جلبک ها فراهم نمی شود. از اینرو برای ذخیره سازی آب شرب ، مخزن آب سه لایه توصیه می شوند.

در حال حاضر در فروشگاه تانکر پلاستیک، مخازن پلی اتیلن عمودی در حجم های ۸۰ لیتر تا ۲۰۰۰۰ لیتر موجود و آماده فروش می باشند.

مخزن 15000 لیتری عمودی

تانکر ۱۵۰۰۰ لیتری عمودی – مخزن ۱۵۰۰۰ لیتری سه لایه ضد جلبک

اتصالات و ورودی و خروجی های تانکر ۱۵۰۰۰ لیتری عمودی

تانکر ۱۵۰۰۰ لیتری به صورت پیش فرض فاقد هر گونه اتصال ورودی و خروجی یا فیتینگ  بود به همین دلیل مشتریان گرامی در صورت تمایل و در هنگام ثبت سفارش تلفنی می توانند در خواست نصب این اتصالات را به کارشناسان فروش شرکت اعلام نمایند. نصب این اتصالات بصورت رایگان می باشد. لازم به ذکر است که مخازن سه لایه و مخازن تک لایه از نظر ضخامت و استحکام تفاوتی با یکدیگر ندارند.

تانکر ۱۵۰۰۰ لیتری پلاستیکی سه لایه برای ذخیره آب شرب در محیط های روشن و زیر نور مستقیم آفتاب پیشنهاد می گردد. امکان تولید انواع دو لایه ، فوم دار ، چهار لایه و شش لایه به صورت سفارشی نیز وجود دارد. این تانکر ذخیره آب آشامیدنی سه لایه عمودی از جنس پلی اتیلن فودگرید۳۸۴۰ می باشد. کلیه مخازن تانکر پلاستیک از پلی اتیلن مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  تولید می شوند.

به همین دلیل آب این مخازن گوارایی خود را کاملا حفظ کرده هیچ گونه بو و طعمی به آن افزوده نمی شود . به دلیل خاصیت ضد خوردگی، امکان نگهداری طیفی وسیعی از مایعات با PH اسیدی (مخزن اسید ) و بازی در این مخزن وجود دارد. با این وجود لطفا برای اطمینان از سازگاری ماده شیمایی قبل از خرید با ما مشورت کنید.مخزن ۱۵۰۰۰ لیتری پلی اتیلن با عنوان مخزن پانزده هزار لیتری نیز شناخته می شود و عموماً برای نصب در پشت بام ها یا فضاهایی که نیاز است وزن مخزن پخش شود پیشنهاد می شود.

از این مخزن می توان برای ذخیره سازی آب و انواع مایعات و مواد شیمیایی و خوراکی استفاده کرد.آب درون مخازن پلی اتیلن که از مواد اولیه با کیفیت و درجه یک تولید شده است، کاملاً گوارایی خود را حفظ می کند و هیچگونه بو و مزه ای به خود نمی گیرد. در هنگام خرید مخازن آب پلی اتیلن، از کیفیت بالای مواد اولیه اطمینان کافی را کسب نمایید.

در حال حاضر در فروشگاه تانکر پلاستیک، مخازن پلی اتیلن عمودی در حجم های ۸۰ لیتر تا ۲۰۰۰۰ لیتر موجود و آماده فروش می باشند.مخزن ۱۵۰۰۰ لیتری به خوبی می تواند آب مصرفی مورد نیاز ۳۰ واحد مسکونی را تامین نماید.

مخزن اسید پلاستیکی ( مخزن تقویت شده پلی اتیلنی):

پلی اتیلن در برابر خورندگی مواد شیمیایی و اسید ها بسیار مقاوم بوده و از این رو می توان بیشتر اسید های قوی و دیگر مواد شیمیایی (آب ژاول، وایتکس و…) را در مخازن پلی اتیلنی ذخیره و نگهداری نمود. اما به دلیل چگالی بالای این مواد که بیش از چگالی آب می باشد، حتما می بایست از مخازن تقویت شده یا همان مخازن اسید استفاده شود تا مقاومت کافی در برابر وزن سیال را داشته باشند. تانکر پلاستیک برای ذخیره انواع اسید ها و مواد خورنده ، مخزن اسید پلاستونیک یا مخزن سوپریور را معرفی می نماید. تانکر پلاستیک قابلیت تولید انواع مخازن اسید در سایزه ها و حجم های مختلف را دارد.

برای ذخیره انواع مواد شیمیایی و انواع اسیدها در مخازن تقویت شده یا مخزن اسید لطفا با کارشناس فنی ما در تانکر پلاستیک ۴۴۵۴۷۱۱۶- ۰۲۱ تماس بگیرید.

اتصالات ورودی و خروجی ( فیتینگ ) و شناور :

به دلیل نیاز های متفاوت مخازن پلاستیکی بدون اتصالات ورودی و خروجی تولید می شوند و برحسب نیاز مشتری، محل ورودی و خروجی تانکر ها سوراخ و اتصالات را نصب می نماییم. و در هنگام ثبت سفارش فیتینگ با قطر داخلی مورد درخواست خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال قطر فیتینگ متعارف ورودی و خروجی و سرریز و شناور ( فلوتر ) برای یک مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری پلاستیکی سه لایه یک اینچ می باشد. به صورت پیشفرض اتصالات ورودی و خروجی یک طرف و بالا و پایین و سرریز طرف مقابل نصب می شوند. در صورتی که می خواهید ورودی و خروجی مقابل هم نصب شوند لطفا در توضیحات ثبت سفارش خود درج فرمایید. اتصالات خروجی مخازن آتشنشانی دو اینچ یا بیشتر می باشند.

استفاده از فیلتر برای پیش تصفیه آب ورودی به مخزن :

برای جلوگیری از ورود شن و ماسه و ذرات معلق در ورودی آب مخزن از فیلتر برای پیش تصفیه آب ورودی استفاده کنید. فیلترهای شن و ماسه قابل شستشو هستند و فقط می بایست فیلترهای PP را در دوره های زمانی کوتاه با هزینه بسیار پایین تعویض کنید. این کار موجب عملکرد صحیح شناور، عمر بیشتر پمپ ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی و شیرآلات گران قیمت ساختمان شما می گردد. فیلتر قابل شستشوی پلی استایرن موجب حذف شن و ماسه و فیلتر PP موجب حذف ذرات معلق بسیار ریز می گردد. به این ترتیب فضای داخلی مخزن همیشه بهداشتی و تمیز باقی خواهد ماند.

روش های نصب مخزن

روش های متفاوتی برای نصب مخزن وجود دارد که شما می توانید با توجه به مکان نصب و مساحتی که مورد نیاز می باشد، منبع آب خود را نصب نمایید. در این بخش سعی بر آن داریم تا در مورد سه مورد از روش های نصب تانکر آب توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم:

    نصب مخزن آب بر روی زمین: این روش رایج ترین روش نصب تانکر آب می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد. نکته اصلی که در استفاده از این روش وجود دارد ، تراز بودن سطحی می باشد که قرار است تانکر آب بر روی آن نصب شود. بنابراین قبل از انجام مراحل نصب بهتر می باشد که از تراز و هموار و یکنواخت بودن سطح مورد نظر اطمینان داشته باشید.
نصب مخزن آب به صورت هوایی: در برخی از مناطق مخازن آب را در ارتفاعات بسیار بلندی نصب می کنند که برای این روش بایستی فنداسیون مناسبی و ایمنی را طراحی کرد. فشار آب در این روش بسیار زیاد می باشد چرا که ارتفاع تاثیر مثبتی بر روی فشار آب خواهد داشت. به ازای هر ۱۰ متر اختلاف ارتفاع ۱ بار یا ۱۴٫۵ پی اس آی فشار ایجاد می شود.

اگر نیاز به نصب منبع در پشت بام باشد حتما از مخازنی استفاده نمایید که سطح مقطع بیشتری دارند و فشار کمتری به فندانسیون و سازه ساختمان شما وارد می کنند. مخازن افقی برای نصب در پشت بام بسیار مناسب می باشند. مزیت اصلی مخزن پلی اتیلن افقی (خوابیده)، پخش کردن وزن مخزن و مایع درون آن در سطح بیشتری نسبت به سایر مخازن است و بهترین انتخاب برای نصب در پشت بام ها باشد.

توجه به نکاتی که در نصب مخزن های آب می باشد بسیار ضروری و از الزامات می باشد به طوری که هر فرد با تجربه در این زمینه به خوبی از این نکات آگاهی دارد و می داند که بایستی از این نکات پیروی کند. از آن جایی که نصب مخازن آب یک کار تخصصی بوده،توصیه می شود که با کیفیت ترین و بهترین مخزن آب را جهت استفاده و نصب خریداری نمایید.

مخزن آب پلی اتیلن تاکنون جز بهترین مخزن آب ساخته شده در دنیا می باشد که با داشتن مقاومت بسیار بالا و هم چنین نصب راحت می تواند گزینه بسیار ایده آلی برای خرید شما باشد. شما می توانید فیلترهای مورد نظر خود را در ورودی آب به مخزن نصب کنید که در این صورت تعویض و تمیز کردن فیلترها نیز به راحتی امکان پذیر خواهد بود. در ادامه به نکاتی که بایستی در نصب منبع آب رعایت شود اشاره های شده است:

 • سازگاری ابعاد درب ها ، راه رو ها و مسیرهای ورودی با ابعاد مخزن
 • سازگاری ابعاد محل نصب از لحاط طول ، عرض و ارتفاع
 • کف سازی مناسب برای نصب مخزن . محل نصب مخزن باید کاملا صاف و یکدست باشد. مانند کف موزاییک شده
 • نصب تانکر آب طبق اصول و استاندارد ها عملشود تا بتوانید از گارانتی و ضمانت نامه ی مخزن آب بهره مند شوید.
 • قطر فیتینگ و لوله خروجی از مخزن می بایست برابر یا بیشتر از ورودی پمپ آب باشد.
 • اگر برای ورود و خروح سیالات استفاده می کنید حتما ونت و سرریز نصب شود.
 • مخزن را در مکانی که به دور از جریان الکتریسیته باشد نصب کنید تا مانع از وقوع اتفاقات ناگوار باشید.
 • از یخ زدگی پمپ در فصول سرد جلو گیری نمایید.
 • از مخزن و تاسیسات بصورت دوره ای بازدید نمایید.
 • بهتر است پمپ و مخزن را در یک مکان بسته و سرپوشیده مانند اتاق تاسیسات نصب شود.
 • در صورت نیاز با توجه به ابعاد مخزن تان می توانید پایه مخزن مناسبی را تدارک ببینید.

برای خرید انواع مخزن پلی اتیلن ۱۵۰۰۰ لیتری می توانید با شماره های ۴۴۵۴۷۱۱۶ -۰۲۱ تماس گرفته و ثبت سفارش تلفنی توسط کارشناسان فروش را براحتی انجام دهید.

در صورت نیاز به استادکار نصاب و لوله کش برای نصب مخزن آب و مخزن آتشنشانی خریداری شده با ما تماس بگیرید. برای مشاهده لیست قیمت مخزن آب ۱۵۰۰۰ لیتری عمودی (ایستاده) بر روی همین لینک کلیک فرمایید.

مطالعه مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد می دهیم:

مخزن پلاستیکی ۱۵۰۰۰ لیتری – مخزن آب ۱۵۰۰۰ لیتری – منبع آب ۱۵۰۰۰ لیتری – مخزن پلی اتیلن ۱۵۰۰۰ لیتری – مخازن ۱۵۰۰۰ لیتری پلاستیکی – تانکر آب پلاستیکی ۱۵۰۰۰ لیتری – فروش مخازن پلی اتیلن – منبع پلاستیکی آب – تهران مخزن – فروش مخزن پلی اتیلن در تهران – منبع آب پلاستونیک – مخزن آب ساختمان پلاستیکی – قیمت تانکر ۱۵۰۰۰ لیتری – مخزن طبرستان پلاستیک – ابعاد تانکر ۱۵۰۰۰ لیتری  –  تانکر ۱۵۰۰۰ لیتری فلزی – قیمت مخزن آب ۱۵۰۰۰ لیتری – ابعاد مخزن ۱۵۰۰۰ لیتری عمودی – قیمت منبع آب ۱۵۰۰۰ لیتری – بهترین مخزن آب -قیمت مخزن آب پلی اتیلن اصفهان – مخزن آب پلی اتیلن پلاستونیک – مخزن اسید – مخزن تقویت شده اسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *