تانکر پلاستیکی | نکاتی که پیش از خرید تانکر آب پلاستیکی باید بدانید

تانکر پلاستیکی

تانکر پلاستیکی چیست و برای چه کاربردهایی مناسب است ؟

تانکر پلاستیکی یا منبع پلاستیکی ای که از پلی اتیلن با کیفیت و درجه یک تولید شده باشد بخاطر سازگاری که با دیگر مواد دارند غالبا برای نگهداری و ذخیره سازی آب و انواع سیالات و حمل مواد شیمیایی تولید و مورد استفاده قرار میگیرد.

برای مشاهده لیست قیمت تانکرهای پلاستیکی تولید شده از پلی اتیلن درجه یک کلیک نمایید

تانکر پلاستیکی با عناوین مختلفی اسم گذاری شده است. برخی آنها را با عنوان مخازن پلیمری نیز میشناسند و برخی دیگر به آنها مخزن پلی اتیلن می گویند. این مخازن پلی اتیلنی یا پلاستیکی معمولا در صنایع شیمیایی ، کشاورزی و صنعت ساختمان برای ذخیره سازی و حمل و نقل آب و دیگر مایعات کاربرد دارند. پر کاربردترین استفاده تانکر پلاستیکی استفاده به عنوان مخزن آب شرب بهداشتی است.

خرید تانکر پلاستیکی - نکاتی که پیش از خرید تانکر آب پلاستیکی باید بدانید - خرید مخزن آب - تانکر پلاستیکی - منبع آب - مخزن افقی - مخزن عمودی - مخزن زیر پله - مخزن آسانرو - مخزن مکعبی - مخزن آب مکعبی - منبع آب هوایی - منبع آب پلی اتیلنی - مخزن پلی اتیلنی - مخزن ایستاده - مخزن خوابیده - تانکر ذخیره آب - مخزن سه لایه ضد جلبک - مخزن تک لایه - مخزن آب شرب - مخزن بهداشتی - مخزن آب آشامیدنی - مخزن آتشنشانی - مخزن آب آنتی باکتریال - مخزن آب آنتی یووی - بهترین مخزن

امکان خرید تانکر پلاستیکی به صورت عمده و تکی در سایت تانکر پلاستیک وجود دارد

امروزه در تمامی نقاط دنیا ذخیره سازی و حمل و بسته بندی انواع آفت کش ها و بسیاری از مواد شیمیایی توسط همین مخازن پلی اتیلنی صورت می گیرد. در این مقاله از مزایای مخازن پلی اتیلنی، معایب و نقاط ضعف آن ها، ساختار فیزیکی و شیمیایی اجزای تشکیل دهنده مخازن پلی اتیلن و نکات لازم جهت خرید مناسب تانکر پلاستیکی صحبت خواهیم کرد تا با آگاهی کامل محصول مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

برای خرید انواع تانکر پلاستیکی به صورت تکی و عمده با تخفیف ویژه با شماره ۰۲۱۴۴۵۴۷۱۱۶ تماس بگیرید

مزایای تانکر پلاستیکی

مزایای استفاده از مخازن پلاستیکی عبارت اند از:

  • با توجه به جنس و ترکیب ساختاری و سازگاری شان می توانند برای مقاصد و اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
  • دارای وزن نسبتا کمی بوده که این امر خود باعث می شود از دیگر هم نوعان خود پیشه بگیرد و در سازه ها و مکان های محدود مورد استفاده قرار گیرد و به راحتی قابل حمل و جابجایی باشد.
  •  و به صورت آنلاین و اینتزنتی نیز به فروش می رسند( از سایت تانکر پلاستیک) و مخازن پلی اتیلن به سادگی در دسترس و قابل خرید و حمل و نقل می باشند.
  • قیمت این مخازن نسبت به سایر مخازن با جنس های مختلف بسیار مقرون صرفه تر می باشد.
  • به علت قابلیتی که پلی اتیلن دارد، طراحی و از نقطه نظر شکل پذیری می توانند در شکل ها و مدل ها مختلف و مناسب برای فضاهای مختلف تولید و مورد استفاده قرار گیرند
  •  محصولات ما به دلیل داشتن مواد آنتی یووی در برابر اثر مخرب اشعه فرابنفش آفتاب بسیار مقاوم بوده و طول عمری بیشتری دارند و در برابر خوردگی بسیار مقاوم می باشند و طول عمر قابل توجهی از خود نشان می دهند.

نقاط ضعف تانکر های پلاستیکی

تانکر های پلاستیکی نسبت به انواع دیگر مخازن طول عمر بسیار بالاتری دارند اما همان طور که همه می دانند هیچ محصولی همیشگی نیست و مخازن و تانکرهای نگهداری و حمل مواد همه پس از مدتی تضعیف شده و از بین می رند. نقطه ضعف این مخازن نسبت به مخازن فلزی آسیب پذیری آنها در برابر ضربات شدید مکانیکی است که به یک نقطه وارد می شود و باعث ترک و شکستگی تانکر می شود. که اگر مراقبت لازم صورت گیرد هیچ جای نگرانی نمی باشد.

نکاتی که پیش از خرید تانکر آب پلاستیکی باید بدانید - خرید مخزن آب - تانکر پلاستیکی - منبع آب - مخزن عمودی - مخزن زیر پله - مخزن آسانرو - مخزن مکعبی - مخزن آب مکعبی - منبع آب هوایی - منبع آب پلی اتیلنی - مخزن پلی اتیلنی - مخزن ایستاده - مخزن خوابیده - تانکر ذخیره آب - مخزن سه لایه ضد جلبک - مخزن تک لایه - مخزن آب شرب - مخزن بهداشتی - مخزن آب آشامیدنی - مخزن آتشنشانی - مخزن آب آنتی باکتریال - مخزن آب آنتی یووی - بهترین مخزن

تانکر آب پلاستیکی ضد جلبک و آنتی باکتریال مناسب استفاده به عنوان منبع آب ساختمان

اگر یک تانکر پلی اتیلنی دارای لایه محافظ در برابر اشعه یووی نباشد و یا تراکم آنتی یو وی در لایه بیرونی آن کم باشد، در طول یک دوره طولانی زمانی بیش از ده سال در محیط باز قرار گیرد، تابش اشعه ماوراء بنفش یو وی خورشید می تواند ترکیبات پلی اتیلنی موجود در آن را از بین ببرده و آن را از یک ماده سخت و انعطاف پذیر به یک ماده سخت و شکننده تبدیل کند و این امر مقاومت مخزن را در برابر تنش ها کم می کند و احتمال شکستگی مخازن را افزایش مییابد.

نحوه ساخت

امروزه تانکر های پلاستیکی به طور کلی با استفاده از فرآیندی به نام قالب گیری دورانی ساخته می شوند. در  کارخانه تانکر پلاستیکی یک ترکیب پلیمری پودری با مواد حفاظتی اشعه ماوراء بنفش یو وی ترکیب شده و درون یک قالب دو تکه می ریزند. مقدار ترکیبات حفاظت کننده از اشعه ماوراء بنفش استفاده شده در این مخلوط بستگی به هدف نهایی مخزن تولید شده خواهد داشت. در ادامه قالب بسته شده و در کوره داغ با دمای مناسب پخته می شود.

در طول فرایند حرارت، قالب در دو جهت ۳۶۰ درجه حرکت داده می شود. این حرکات باعث می شود با ذوب شدن ترکیب، مخلوط حاصل بر روی همه قسمت های قالب بنشیند. پس از تکمیل فرایند، قالب به یک اتاق خنک کننده منتقل می شود که در آن درجه حرارت به آرامی کاهش می یابد و با کاهش دما شکل گیری کامل مخزن از قالب خارج می کنیم.

یکی از مزایای مهم این فرآیند این است که مخازن پلی اتیلن را به صورت یک قطعه واحد تولید می شود. در اشکال سفارشی می توان از تکنولوژی جوش پلی اتیلن برای تولید مخزن استفاده کرد که در مقاله ای دیگر مفصلا به آن می پردازیم. در دید خارجی می توان یک خط تمایز بین دو تکه قالب مشاهده کرد که برخی تصور می کنند مخزن از دو تکه تشکیل شده که بهم پیوند داده شده اند.

لازم به ذکر است که مخازن پلی اتیلن به صورت یک تکه قالب ریزی شده که این روش تولید دوام و مقاومت آن را چند برابر نموده است و خط موجود تنها به عنوان اثر قالب در وجه بیرونی مخزن است و مبنی بر دو تکه بودن مخازن پلی اتیلن نمی باشد.

جرم مخصوص

وزن مخصوص یک ماده، مقایسه وزن آن در واحد حجم با آب می باشد. تانکرها نه تنها در اندازه های مختلف، بلکه با درجه بندی های متفاوت برای نگهداری مواد با چگالی های متفاوت  ساخته شده و به بازار عرضه می شوند. تولیدکنندگان ، مخازن پلی اتیلن را با ضخامتهای متفاوت برای نگهداری سیالات با وزن مخصوص ۱٫۰ تا ۱٫۹ یا بیشتر طراحی و تولید می کنند.

مانند مخازن سوپریور شرکت تانکر پلاستیک با افزودن مواد تقویت کننده و بهبود دهنده به ماده اولیه مخزن موجب می شود توانایی مخزن برای مقاومت در برابر تنش های هیدرواستاتیک ناشی از مواد ذخیره شده بیشترشود و در ذخیره سازی مشکلی پیش نیاید.به عنوان مثال، یک تانکر پلی اتیلن با وزن مخصوص ۱٫۰ طراحی شده است تا بتواند مایعاتی را تحمل کند که وزن آن ها ۱۰۰۰ کیلو گرم در یک مخزن ۱۰۰۰ لیتری باشد. و در هنگام خرید می بایست به جرم مخصوص سیالی که می خواهید ذخیره کنید توجه فرمایید. تا در روند ذخیره سازی مشکلی پیش نیاید.

اطلاعات جرم مخصوص در بعضی موارد، بخشی از کد محصول می باشد و یا معمولا در کاتالوگ های همراه با محصول خریداری شده و در برخی موارد به صورت مهر شده در قسمتی از بدنه مخزن برای خریدار نشان داده شده است.

ضخامت بدنه

ضخیم بودن بدنه مخزن در تحمل فشار ثقلی سیال داخل مخزن به دیواره ها بسیار تاثیر گذار می باشد. در واقع ضخامت دیواره عامل مهمی در قدرت نهایی مخزن می باشد. ضخامت دیواره مخزن و طراحی کلی دو عامل مهم در تعیین ارزش ویژه آن می باشند. هنگام خرید تانکر پلاستیکی ابتدا چگالی مایعی که می خواهید در آن نگهداری کنید را بسنجید و سپس با توجه به آن تانکر مورد نظر خود را انتخاب کنید که ضخامت کافی برای تحمل آن جرم مخصوص را داشته باشد و در طی زمان دچار مشکل نشود.

میزان تحمل تانکر پلاستیکی در برابر افزایش و کاهش دما

یکی از مزایای تانکر های پلاستیکی ضریب انتقال حرارت بسیار پایین آنها می باشد که نسبت به مخازن فلزی بسیار کمتر می باشد و خود پلی اتیلن مانند عایق عمل می کند. مخازن پلاستیکی به گونه ای طراحی شده اند تا از گسترش و انقباض ناشی از شدت سرما جلوگیری کنند. نتایج آزمایش قطعات سازنده مخازن تانکر پلاستیک در دمای منفی ۴۰ درجه سانتیگراد نشان می دهد که انجماد به مخازن پلی اتیلن آسیب نمی رساند.

البته اگر مخزن پر از آب باشد نیروی ناشی از انبساط آب هنگام یخ زدن می تواند به مخزن یا اتصالات آسیب بزند . اگر آب داخل مخزن پلی اتیلن تانکر پلاستیک دائما در حال استفاده است برای جلوگیری از این مسئله کافی است لوله های ورودی و خروجی به مخزن به خوبی عایق پیچی شوند تا از یخ زدگی اتصالات جلوگیری شود.آب شبکه آبرسانی شهری به خاطر عبور از عمق خاک به دمای حدود ده الی پانزده درجه سانتیگراد می رسد.

بنابراین در صورت عایق پیچی استاندارد لوله ها مرتبا آب بالای دمای صفر درجه به حجم آب مخزن افزوده می شود و مانع از یخ زدگی آن می شود. در کل آبی که در جریان باشد از تشکیل بلور های یخ جلوگیری می کند.اگر آب برای مدت طولانی داخل مخزن بدون استفاده می ماند مانند ویلاها و خانه های ییلاقی که در زمستان خالی می مانند بهتر است قبل از ترک ساختمان آب داخل لوله ها و مخزن تخلیه گردد.

تانکرها پلی اتیلنی در دمای بالا هم تحمل قابل قبولی را از خود نشان می دهند و تا دمای از ۵۵ درجه سانتیگراد براحتی تحمل می کنند.، اما رسیدن به این دما برای مدت طولانی به ندرت اتفاق می افتد و در هنگام شب مخزن فرصت خنک شدن پیدا می کند. البته بهتر است در مناطق جنوبی و بسیار گرمسیر کشور برای مخزن پلی اتیلن سایه بان مناسب تهیه شود با این کارعلاوه بر کنترل دمای مخزن باعث کاهش چشمگیر رسیدن اشعه یووی آفتاب به سطح مخزن و افزایش عمر چند ده ساله آن می شوید.

قابلیت سازگاری با مواد شیمیایی

تانکر های پلاستیکی که از جنس پلی اتیلن می باشند از جنس همان پلیمر MDPE و HDLPE که در برابر اکثر مواد مانند آفت کش ها و مواد شیمیایی و خورنده مقاوم می باشند. با این حال، مخازن پلی اتیلن تولید شده برای نگهداری اینگونه مواد را نباید برای نگه داری طولانی مدت سوخت هایی مانند بنزین استفاده کرد چون این مواد می توانند پلاستیک را از سست و شکننده کنند.

فقط انواع خاصی از پلی اتیلن برای این کار می توانند مناسب باشد که ماده اولیه آنها در ایران یا در دسترس نیست و یا قیمت تمام شده محصول خیلی گران تر از مخازن فلزی تمام می شود. برای همین توصیه می کنیم برای نگهداری طولانی مدت مواد سوختی مطابق استاندردهای شرکت نفت از انواع مخازن فلزی استاندراد و محافظت شده که برای اینکار تعبیه شده است استفاده نمایید.

سوخت های زیستی خالص مانند بی – ۱۰۰ را می توان در مخازن پلی اتیلن ساخته شده تحت استانداردهای آمریکایی برای تست مواد ASTM)D1988) با رتبه بندی ویژه ۱٫۹ استفاده کرد. روغن های نفتی نیز پلاستیک را نفوذپذیر و سست می کنند، اما روند نفوذ آن ها بسیار کندتر از بنزین می باشد. روغن ها را می توان در تانک های پلی اتیلن با درجه وزن مخصوص ۱٫۹ (یا بالاتر) ذخیره و نگه داری کرد.

اصولا نگهداری طولانی مدت مواد سوختی مانند نفت و بنزین و گازوییل را در مخازن پلی اتیلنی تولید شده از HDPE 3840 را توصیه نمی کنیم زیرا در طول زمان بر ساختار و مقاومت مولکولی پلی اتیلن تاثیر منفی گذاشته و باعث سست شدن آنها می شوند.

طراحی تانکرهای پلاستیکی در اشکال مختلف

بسته به نیازی که به تانکر پلاستیکی داریم این نوع مخازن  به علت قابلیتی که پلی اتیلن در شکل پذیری دارد  در انواع و اشکال متفاوت طراحی شده اند. تانکر عمودی یا ایستاده ، تانکر افقی یا خوابیده ، انواع تانکر کتابی و مکعبی، تانکر زیرپله و مخازن قیفی یا زوک و کروی و مادولار و مخزن سم پاش که بیشتر برای ذخیره سازی و یا در مواردی حمل و نقل و برنامه های کاربردی استفاده می شوند.

تانکر زیرپله ای - نکاتی که پیش از خرید تانکر آب پلاستیکی باید بدانید - خرید مخزن آب - تانکر پلاستیکی - منبع آب - مخزن افقی - مخزن عمودی - مخزن زیر پله - مخزن آسانرو - مخزن مکعبی - مخزن آب مکعبی - منبع آب هوایی - منبع آب پلی اتیلنی - مخزن پلی اتیلنی - مخزن ایستاده - مخزن خوابیده - تانکر ذخیره آب - مخزن سه لایه ضد جلبک - مخزن تک لایه - مخزن آب شرب - مخزن بهداشتی - مخزن آب آشامیدنی - مخزن آتشنشانی - مخزن آب آنتی باکتریال - مخزن آب آنتی یووی - بهترین مخزن

تانکر زیرپله ای یکی از انواع تانکرهای پلاستیکی است که به طور ویژه برای نصب در زیر راه پله ها طراحی و تولید شده است

تفاوت های طراحی قابل توجه بین مخازن عمودی و افقی، نحوه استفاده از آنها را تعیین می کند. مخازن عمودی یا مخازن استوانه ای به صورت مسطح یا مخروطی طراحی شده و مخصوصا برای قرار دادن به صورت ثابت روی سطحی نسبتا صاف و سطحی طراحی شده اند. در این مخازن با پر شدن مخزن، فشار مایع باعث می شود دیواره ها به بیرون انعطاف پذیری نشان داده و مجددا با خالی شدن مخزن دیواره ها به حالت عادی باز می گردند.

همانطور که مخزن تخلیه می شود، دیوارها به شکل اصلی خود باز می گردند. حرکت دیواره های این مخازن به وسیله عمق و وزن مخصوص مایع تعیین می شود. به این صورت که سازندگان، تانک ها را با کنترل ضخامت آن در جایی که طرفین به پایین می رسد و جایی که فشاربیشتر توسط وزن سیال به مخزن وارد می شود را تقویت می کنند تا مخزن براحتی این فشار تحمل نماید.

از تانکر های پلاستیک افقی بیشتر در پشت بام ها استفاده می شود زیرا سطح مقطع بیشتری دارند و به کف و سازه کمتر فشار وارد می کنند در واقع فشار ناشی از وزن سیال را در سطح بیشتری پخش می کنند. مخازن افقی به غیر از کاربری برای ذخیره آب و سیالات ، برای قرار دادن بر روی کامیون ها، مخزن مادولار، تریلرها ،مخزن تانکری و سم پاش ها (مخزن سم پاش) نیز طراحی می شوند، اما همچنین ممکن است به عنوان مخزن های ثابت استفاده شوند. مقادیر فشار در مخازن افقی مادولار پلی اتیلن بسیار متفاوت از مخزن های عمودی است.

با توجه به اینکه هنگامی که کامیون در حال حرکت است حین متوقف شدن و شتاب گرفتن های پی در پی مایعات از جلو به عقب حرکت می کنند و ایجاد یک اثر پر سر و صدا می کنند که فشار زیادی را به دیواره های جلو و عقب مخزن تحمیل می کند. بنابراین مخازن افقی برای تحمل چنین فشاری در این قسمت های دیواره مقاوم سازی شده اند. این مقاوم سازی به کمک دیواره های میانی مخازن مادولار ایجاد شده است تا این فشار که ناشی از تلاطم سیال می باشد را تحمل نماید.

هر مخزن با هر شکل و ساختاری می بایست به درستی نصب شده و سطح محل نصب آنها کاملا صاف و یکدست و تراز باشد اگر نقاطی از مخزن تحت فشار باشد و تمرکز تنش در آنها بیشتر باشد در محیطهای باز می توانند سریع تر تحت تاثیر اشعه ماوراء بنفش قرار گرفته و سریع تر تضعیف شود. اصولا پیشنهاد می کنیم برای عمر چند ده ساله مخازن پلی اتیلن تانکر پلاستیک از سایه بان استفاده کنید تا باعث کاهش رسیدن اشعه ماورا بنفش به سطح مخزن شوید.

جالب است بدانید حتی یک لایه نه چندان ضخیم از گرد و خاک و حتی گل مالی کردن سطح بیرونی مخزن می تواند به خوبی میزان نفوذ یو وی و اثر مخرب آن را کاهش دهد. البته تعبیه و نصب سایه بان مانع از گرم شدن آب داخل مخزن در روزهای گرم و داغ تابستان نیز می شود.

گارانتی و خدمات پس از فروش

گارانتی یک محصول بسیار مهم می باشد و همینطور نوع گارانتی که از نوع تعویض یا تعمیر باشد. بسیاری از تولید کنندگان معمولا تانکر های خود را به مدت سه سال از تاریخ تولید یا خرید تضمین می کنند. اکثر مخازن ها دارای ضمانت نامه های سه ساله هستند، که محصولات شرکت تانکر پلاستیک دارای ۵ سال گارانتی تعویض و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می باشند البته جبران خسارت فقط شامل مخازنی می شود که شرایط استاندراد نصب را رعایت کرده باشند.

 نصب و راه اندازی

نصب صحیح تانکر بسیار مهم می باشد و در افزایش طول عمر آن بسیار تاثیر گذار می باشد برای منبع های ثابت می بایست مکانی را انتخاب کنید که راحت ترین دسترسی را به مخزن داشته باشد. محلی را انتخاب کنید که مسطح بوده و هم چنین در معرض انتشار و تماس با مواد شیمیایی نباشد.

از طرف دیگر محیط قرار گیری مخزن باید به گونه ای باشد در صورت شکسته شدن مخزن و انتشار محتویات موجود در آن کمترین میزان خسارت و آسیب دیدگی را از نقطه نظر فنی، بهداشتی و زیست محیطی را ایجاد کند. مطابق آیین نامه نظام مهندسی مخزن باید حتما در جایی نصب شود که شرایط زیر را دارا باشد :

۱- هوا در تانکر نباید محبوس شود و می بایست هوای آن به خوبی تهویه شود
۲- محل نصب مخزن دارای درب و قفل مناسب باشد.
۳- سرریز شدن و یا شکستن مخزن به دلیل ضربه شدید مکانیکی یا نصب غیر استاندراد و … ما را ملزوم می کند که کف شور برای هدایت هر گونه آب نشت کرده از مخزن در محل نصب تهیه نماییم

تانکرهایی که بطور سیار استفاده می شوند از قبیل افقی پشت نیسانی و پشت کامیونی و سم پاش نیز یا بر روی انواع کشنده ها قرار گرفته و یا به تریلر وصل می شوند. در هنگام قرار دادن این مخازن باید دقت کرد پایه های تعبیه شده زیر مخزن به درستی روی تریلر یا کشنده قرار گیرد تا احتمال لق خوردن را به حداقل برساند و از ایجاد فشار نقطه ای به بدنه آنها جلوگیری شود.

تعمیر و نگهداری

تعمیر ارزان قیمت و بصرفه تانکر های پلاستیکی هم جزئی از مزایای این نوع تانکرها می باشد اکثر مخزن های پلاستیکی از پلی اتیلن که از پلی اتیلن ۳۸۴۰ و خطی تولید شده باشند در صورتی که سطح آسیب دیدگی وسیع نباشد قابل تعمیر می باشند.

با این حال حتی اگر یک مخزن بتواند تعمیر شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از پر شدن پایدار بماند و مجددا نشت نکند. زیرا کیفیت تعمیر خود امری بسیار مهم می باشد که می بایست توسط افراد با تجربه صورت گیرد. از طرف دیگر مخزن تعمیر شده باید فقط برای نگه داری آب استفاده شود.

نکاتی که در هنگام خرید تانکر پلاستیکی باید در نظر گرفت

عوامل گوناگونی در یک خرید مناسب تاثیر گذار می باشد قیمت می تواند یک عامل مهم در تصمیم گیری خرید مخزن پلی اتیلن باشد. اما عامل اصلی نیست. هنگام خرید یک مخزن پلی اتیلن باید موارد زیر را رعایت نمایید و سپس خرید خود را انجام دهید:

مدت زمان مورد انتظار برای استفاده: مخازن پلی اتیلن را می توان از تامین کنندگان اینترنت یا فروشگاه ها به صورت حضوری خریداری کرد. پیش از خرید مخزن همیشه این را در نظر داشته باشید که انتظار شما از طول مدت کارایی یک مخزن چقدر است. البته بدیهی است که هرچه انتظار شما از کارایی یک مخزن پلی اتیلن در طول زمان بیشتر باشد به همان نسبت باید مخازن با کیفیت تری خریداری کنید که در نتیجه میزان هزینه صرف شده شما را به همان نسبت افزایش می دهد.

از طرف دیگر نکته دیگری که از نقطه نظر زمان باید بدان توجه داشت گارانتی ارائه شده همراه با مخازن پلی اتیلن است. اگر برای شما میزان گارانتی محصول مهم است باید پیش از خرید آن را در نظر بگیرید.

وزن مخصوص تانکر مورد نظر: عموما تانکرهای پلاستیکی برای ذخیره آب تولید می شوند اگر می خواهید سیال یا مواد دیگری را ذخیره نمایید قبل از انتخاب تانکر، درجه گرانش یا چگالی سیالی که می خواهید ذخیره و یا حمل و نقل کنید را تعیین کنید و با مشاور یا کارشناس فنی حتما مشورت نمایید.

هدف استفاده از تانکر: به صورت بسیار ساده مخازن ثابت عمودی و افقی تنها برای ذخیره سازی در سطح زمین یا پشت بام طراحی شده اند. مخازن حمل و نقل اصولا طراحی ویژه ای دارند که تکانه های سیال موقع حمل را تحمل می کنند.

اندازه تانکر مورد نیاز: بطور استاندارد برای هر واحد آپارتمان ۲۵۰ لیتر آب نیاز می باشد ولی برای دیگر مصارف بسیاری از متغیرها تعیین می کنند که چه اندازه مخزن برای خرید مناسب است. تانکرهای با ظرفیت بالا می توانند هزینه های زمان، هزینه کار و هزینه حمل و نقل را کاهش دهند با این حال مخازن بیش از حد نیاز بزرگ نیز پیشنهاد نمی شوند چرا که فضای زیادی به خود اختصاص می دهند و هم چنین حمل و نقل آن ها بسیار سخت و هزینه بر خواهد بود. همیشه چند مخزن کوچک بهتر از یک مخزن بزرگ با جمع حجمی برابر است. زیرا در صورت معیوب شدن و یا در هنگام تعمیر و نگهداری یا تعویض آن دسترسی ما ّبه آب قطع نمی شود.

مقایسه قیمت تانکر پلاستیکی با انواع دیگر تانکر ها

در بالا به مزایای تانکر پلاستیکی اشاره شد و با توجه به مجموعه آنچه توضیح داده شد می توان مخازن پلی اتیلن را انتخاب مناسبی برای نگهداری و حمل مواد مختلف شیمیایی و آب در صنایع کشاورزی و تجاری نام برد. این مخازن به علت طول عمر بالا و هزینه حمل و نقل پایین به واسطه جنس شان هزینه تمام شده کمتری را نسبت به سایر مخازن بر روی خریداران تحمیل کرده و همینطور سیستم ذخیره سیال شما در مدت زمان بسیار کمی راه اندازی می شود.

برای خرید انواع تانکر پلاستیکی به صورت تکی و عمده با تخفیف ویژه با شماره ۰۲۱۴۴۵۴۷۱۱۶ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *